EN
HAKKIMIZDA
GTZ GENÇLİK FUARI
GTZ AKADEMİ ÖDÜLLERİ
GTZ GELECEK ATÖLYESİ
GTZ SANAT
PROGRAM
KONUŞMACILAR
SPONSORLAR
GALERİ
PROFESYONEL KATILIM
S.S.S.
İLETİŞİM
GİRİŞ YAP
ENGLISH
GTZ Sanat

GTZ Sanat Etkinliği ülkemizin toplumsal sorunlarına bilimsel açıdan yaklaşmak ve gelecek hedeflerine katkı sağlamak amacıyla 2013 yılından bu yana düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi bünyesinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilecektir. Resimden heykele çağdaş sanatın farklı disiplinlerinden eserler sanat severlerle buluşacaktır. Etkinlik ile geleceğin mimarı genç sanatçıların yaratıcı düşünce ve üretimleri sergilenerek genç sanatın tanıtılması, yaygınlaşması ve desteklenmesi hedeflenmektedir.

GTZ Sanat Etkinliğine Kimler Katılabilir?

GTZ Sanat Etkinliğine 18 yaş üzeri tüm sanatçılar katılabilir. Sergiye katılan eser sahiplerinden herhangi bir katılım ücreti alınmaz. Eser sahipleri daha önce yayınlanmış veya sergilenmiş eserleri ile katılım gösterebilir. Eserlerin orijinalliğinden eser sahipleri sorumludur.

GTZ Sanat Etkinliği Hangi Disiplinleri Kapsıyor?

Resim, heykel, video, fotoğraf, yerleştirme, yeni medyaya ait sanatçı yapıtları etkinliğe katılım hakkına sahiptir.

GTZ Sanat Etkinliğine Nasıl Başvurulur?

Eser sahipleri sergi katılım başvurularını dijital ortamda, www.gencturkiyezirvesi.org adresinde bulunan başvuru formu aracılığı ile yapmalıdır. Başvurular 1 Mayıs 2017 tarihinde sona erecektir. Eser sahipleri başvurularını elden teslim edemez, e-posta aracılığı ile yapamaz.

Sergilenecek Eserler Nasıl Belirlenecek?

Eserler 4 jüri üyesinden oluşan seçici kurul tarafından dijital ortamda değerlendirilecektir. Sergilenecek eserler herhangi bir odak konu ve konsepte bağlı kalmaksızın seçilecektir. Eserleri sergilenmeye değer görülen eser sahipleri, eserlerini belirtilen tarihler arasında kendilerine bildirilecek adrese kargo veya elden teslim yoluyla ulaştıracaklardır. Eserlerin transferi (sergi öncesi ve sergi sonrası) Infair'e ait olacaktır.

Sergi Alanı

İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi, Rumeli Salonu

Ziyaret Saatleri

12 Mayıs 2017: 11.30 – 18.00 
13 Mayıs 2017: 10.00 – 18.00

Seçici Kurul
Sabiha KURTULMUŞ
Merkur Galeri Kurucusu
ASLI SÜMER
artSümer'in Kurucusu
Gökçe MERİÇTEN
Ferko Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Erdinç VARLIBAŞ
VARYAP Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Ayrıntılı Bilgi ve Sorularınız için: 0212 274 74 08 numarasından GTZ Sanat Ekibi'ne ulaşabilirsiniz.

Kişisel Bilgiler
Eser Bilgileri
Taahhütname
Uyruk
T.C. Vatandaşıyım
Yabancı Uyrukluyum
Ad
Ad
Soyad
Soyad
Doğum Yılı
Doğum Yılı
T.C. Kimlik Numarası
T.C. Kimlik Numarası
E-mail Adresi
E-mail Adresi
Cep Telefonu
Cep Telefonu
Cinsiyet
Kadın
Erkek
GTZ Sanat'a hangi ülkeden katılacaksınız?
GTZ Sanat'a hangi ülkeden katılacaksınız?
GTZ Sanat'a hangi ilden katılacaksınız?
GTZ Sanat'a hangi ilden katılacaksınız?
Eğitim Tipi
Eğitim Tipi
Üniversite
Üniversite
Daha önce katıldığınız sergiler
Daha önce katıldığınız sergiler
Eser Adı
Eser Adı
Eser Türü
Eser Türü
Eser Fotoğrafları
En fazla 5 fotoğraf yükleyebilirsiniz
Eser Fotoğrafları
En fazla 5 fotoğraf yükleyebilirsiniz
Eser Hakkında Sunum Yazısı
Eser Hakkında Sunum Yazısı
Eser Teknik Özellikleri
Eser Teknik Özellikleri
GTZ SANAT ETKİNLİĞİ KATILIM ŞARTNAMESİ
GTZ Sanat Etkinliği ülkemizin toplumsal sorunlarına bilimsel açıdan yaklaşmak ve gelecek hedeflerine katkı sağlamak amacıyla 2013 yılından bu yana düzenlenen Genç Türkiye Zirvesi bünyesinde bu yıl ilk kez gerçekleştirilecektir. Resimden heykele görsel sanatın birçok kolundan eser sanat severler ve koleksiyonerlerle buluşacaktır. Etkinlik ile geleceğin mimarı genç sanatçıların yaratıcı düşünce ve üretimleri sergilenerek genç sanatın tanıtılması, yaygınlaşması ve desteklenmesi hedeflenmektedir.

 • 1. İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde 2 gün boyunca (12-13 Mayıs 2017) gerçekleşeçek etkinliğe eser sahiplerinin hazır işlerinden başvurular kabul edilecektir. Eser sahiplerinin proje aşamasındaki işler değerlendirmeye alınamayacaktır.
 • 2. GTZ Sanat Etkinliğine 18 yaş üzeri tüm sanatçılar katılabilir. Etkinliğe katılımda herhangi bir eğitim sınırlaması yoktur.
 • 3. Eser sahipleri en fazla 3 eser ile katılabilirler.
 • 4. Sergiye katılan eser sahiplerinden herhangi bir katılım ücreti alınmaz.
 • 5. Eser sahipleri daha önce yayınlanmış veya sergilenmiş eserleri ile katılım gösterebilir.
 • 6. Sergilenecek eserler herhangi bir odak konu ve konsepte bağlı kalmaksızın seçilecektir.
 • 7. Eserlerin orijinalliğinden eser sahipleri sorumludur.
 • 8. Eser sahipleri resim, heykel, video, fotoğraf, yerleştirme, yeni medyaya ait sanatçı yapıtları etkinliğe katılım hakkına sahiptir.
 • 9. Eser sahipleri sergi katılım başvurularını dijital ortamda, www.gencturkiyezirvesi.org adresinde bulunan başvuru formu aracılığı ile yapmalıdır. Başvurular 2 Mayıs 2017 tarihinde sona erecektir. Eser sahipleri başvurularını elden teslim edemez, e-posta aracılığı ile yapamaz.
 • 10. Eser sahipleri etkinlik günü başvuru sürecinde sunacağı eserlerin birebir aynısını sergilemek zorundadır.
 • 11. Eserler 4 jüri üyesinden oluşan seçici kurul tarafından dijital ortamda değerlendirilecektir.
 • 12. Eser sahiplerinin başvuru esnasında verdikleri bilgiler doğru sayılacaktır. Eser sahipleri başvuru esnasında verdikleri bilgilerden doğabilecek tüm zarar ve ziyanlardan tamamen sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • 13. Eser Sahibi GTZ Sanat Etkinliğine başvurduğu eser veya eserlerin tüm fikri mülkiyet haklarının kendisine ait olduğunu kabul ve taahhüt eder. Seçici Kurul tarafından seçilmesi halinde etkinlikte sergilenecek eserlere ilişkin her türlü mali hak ve telif hakkı taleplerinden ve etkinlikte sergilenen eserleri ile ilgili olarak söz konusu üçüncü şahıslarla çıkması muhtemel ihtilaflardan, doğabilecek tüm zarar ve ziyanlardan tamamen sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • 14. Eserler 4 jüri üyesinden oluşan Seçici Kurul tarafından dijital ortamda değerlendirilecektir. Sergilenecek eserler herhangi bir odak konu ve konsepte bağlı kalmaksızın seçilecektir. Eserleri sergilenmeye değer görülen eser sahipleri, eserlerini belirtilen tarihler arasında kendilerine bildirilecek adrese kargo veya elden teslim yoluyla ulaştıracaklardır. Eserlerin transferi (sergi öncesi ve sergi sonrası) Infair'e ait olacaktır.
 • 15. Eser sahipleri, etkinlikte sergilenecek eserlerinin sigortalatılmasından kendileri sorumludur.
 • 16. Eseri seçilen eser sahipleri her iki tarafın da haklarını koruyacak, standart sözleşmeyi imzalamakla yükümlüdür.
 • 17. Seçici Kurul tarafından seçilmesi halinde etkinlikte sergilenecek eserinin fiyatlandırması Seçici Kurul tarafından yapılacaktır.
 • 18. Eser sahibi, eser veya eserlerinin seçilmesi halinde etkinlik esnasında satma hakkını Infair'e devrettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Eser sahibi, sergilenmesi ve satılması amacıyla verdiği eserinin/eserlerinin satılması halinde satılan eserinin bedelinin %40'ını tüm vergi ve harçları ile birlikte, ödül ve genel giderler için Infair'e vereceğini gayrikabili rücu olarak kabul beyan ve taahhüt etmektedir.
 • 19. İşbu şartname ile eser sahipleri eserlerinin seçilmesi halinde aşağıda belirtilen etkinlik takvimine uyacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler.
Önceki
Sonraki