EN
HAKKIMIZDA
GTZ GENÇLİK FUARI
GTZ AKADEMİ ÖDÜLLERİ
GTZ GELECEK ATÖLYESİ
GTZ SANAT
PROGRAM
KONUŞMACILAR
SPONSORLAR
GALERİ
PROFESYONEL KATILIM
S.S.S.
İLETİŞİM
GİRİŞ YAP
ENGLISH
Genel
Tarihler
Başvuru
Ulaşım ve Konaklama
Genel
Genç Türkiye Zirvesi 2017 (GTZ 2017) hangi tarihte ve nerede gerçekleştirilecektir?
Genç Türkiye Zirvesi; 12 – 14 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul’da yapılacaktır. Etkinliğin 1. ve 2. günü İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecektir. 3. gün kültürel aktiviteler yapılacaktır.
GTZ’ye katılım türleri ve ücretleri nelerdir?
Şehir içi katılım, şehir dışı katılım ve profesyonel katılım olmak üzere üç katılım türü bulunmaktadır. Şehir içi katılım bedeli 60 TL, şehir dışı katılım bedeli 120 TL’dir. Profesyonel katılım bedeli 240 TL olmakla beraber gruplara indirim yapılabilmektedir. Ayrıntılı bilgi için Profesyonel Katılım sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
GTZ katılımcıları nasıl seçilmektedir?
Başvuru formunda yer alan sorulara verilen cevaplar Zirve Yürütme Kurulu tarafından değerlendirilerek Türkiye’nin 81 ilinden katılımcılar seçilmektedir.
Şehir içi katılımcıların alacağı hizmetler nelerdir?
 • • Genç Türkiye Zirvesi oturumlarına katılma
 • • GTZ Akademi Ödül Töreni'ne Katılma
 • • Fuaye alanı etkinliklerine katılma
 • • Her türlü ikram hizmetinden faydalanabilme
 • • Etkinlik sonunda tüm oturumlara katılan katılımcılara ‘Katılım Belgesi’ verilecektir

Not : Kültürel ve Sosyal Etkinlikler kapsamında gerçekleşecek etkinliklere katılım yalnızca Şehir Dışı katılımcılara açıktır.
Şehir dışı katılımcıların alacağı hizmetler nelerdir?
 • • Ön Başvuru Formu'nda yer alan "Zirveye Katılacağı İl" sorusuna verilen cevaba göre katılımcı ulaşımı Metro Turizm tarafından gidiş – dönüş olacak şekilde karayolu ile sağlanacaktır.*
 • • İstanbul'a gelen katılımcılar otogarda GTZ ulaşım – konaklama ekibi tarafından karşılanarak otellere yerleştirilecektir.
 • • Konaklama süreci, organizasyon firması ve sponsorlar aracılığı ile belirlenmiş otellerde yarım pansiyon olarak sabah kahvaltısı ve akşam yemeği olacak şekilde gerçekleştirilecektir.
 • • Konaklamalar 2, 3 veya 4 kişilik odalarda olacaktır. Odaların dağılımı otel yetkilileri tarafından yapılacaktır.
 • • Katılımcıların otel ve kongre merkezi arasındaki ulaşımları organizasyon şirketi tarafından sağlanacaktır.
 • • Etkinlik sonunda tüm oturumlara katılan katılımcılara ‘Katılım Belgesi' verilecektir.
*Metro Turizm'in hizmet vermediği şehirlerden gelecek olan katılımcılar için en yakın şehre otobüs biletleri tedarik edilecektir. Katılımcının geldiği şehir ile otobüse bineceği şehir arasındaki ulaşım kendisine aittir.
Arkadaşlarımla birlikte başvurdum. Hepimizin başvurusunu kabul etmeniz mümkün mü?
Hayır. Her katılımcı bireysel olarak verdikleri cevaplara göre zirve yürütme kurulu tarafından değerlendirilerek başvuru süreçleri onaylanır.
Diğer tüm soru ve sorunlarım için iletişime geçebileceğim bir adres var mı?
Evet, tüm soru, görüş ve önerileriniz için iletisim@gencturkiyezirvesi.org adresinden iletişime geçebilirsiniz.
GTZ Gelecek Atölyesi'ndeki tüm oturumlara katılabilir miyiz?
Ön başvurusu kabul edilen katılımcılar, kesin kayıt aşamasında GTZ Gelecek Atölyesi'nin en fazla iki oturumuna başvurabilecekler. Katılımcılar daha sonra yapılacak değerlendirme sonuçlarına göre sadece bir oturuma katılabilecekler.
Başvurum olumsuz sonuçlandı. GTZ 2017'yi online izleyebilme şansım var mı?
Evet, Zirve günü Genç Türkiye Zirvesi'nin Youtube hesabından canlı izlenebilecek.
Link: https://www.youtube.com/user/GTZirvesi 
 
Tarihler
Ön başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Şehir dışı katılımcılarının başvuru sonuçları 20 Mart 2017 tarihinde ilan edilecektir. Şehir içi katılımcılarının başvuru sonuçları 10 Nisan 2017 tarihinde ilan edilecektir.

Ön başvuruyu geçen adayların kesin kayıt yaptırmak için katılım ücretlerini ödemesi gereken tarihler nelerdir?

Ön başvuruyu geçen şehir dışı katılımcıları; katılım ücretlerini 20 Mart - 17 Nisan 2017 23:59:59 tarihine kadar belirtilen banka hesap numarasına yatıracaktır.
Ön başvuruyu geçen şehir içi katılımcıları; katılım ücretlerini 10 - 25 Nisan 2017 23:59:59 tarihine kadar belirtilen banka hesap numarasına yatıracaktır.

Ön başvuru sonucunda yedek listede olanların katılma durumu ne zaman netleşecek?
Ön başvuru sonucuna göre yedek listede yer alan katılımcıların katılım durumları 20 Nisan 2017 tarihinde ilan edilen ek kontenjan listeleri ile belirlenecek.
Başvuru
GTZ'ye kimler başvuru yapabilir?
Genç Türkiye Zirvesi'ne 18-35 yaş aralığındaki tüm üniversite öğrencileri ve tüm genç profesyoneller başvurabilir.
GTZ'ye başvuru süreci nasıl ilerlemektedir?

Başvuru iki aşamadan oluşmaktadır;

Ön Başvuru: Katılımcılar, kişisel bilgileri ile kaydolarak başvuru formunda yer alan soruları cevaplandırırlar. Şehir dışı katılımcılarının ön başvurular için son tarihi 12 Mart 2017’dir. Şehir içi katılımcılarının ön başvurular için son tarihi 6 Nisan 2017’dir.

Kesin Kayıt: Ön Başvuru aşamasında olumlu olarak değerlendirilen katılımcılar, katılım ücretlerini ödeyerek katılımlarını kesinleştirirler. Şehir dışı katılımcılarının kesin kayıt için katılım ücretlerini ödeme tarihi 20 Mart - 17 Nisan 2017 tarihleri arasındadır. Şehir içi katılımcılarının kesin kayıt için katılım ücretlerini ödeme tarihi 10 Nisan - 25 Nisan 2017 tarihleri arasındadır.

Ulaşım ve Konaklama
Şehir dışı katılımcıların İstanbul'a gelişleri ve İstanbul'dan dönüşleri nasıl olacaktır?
Katılımcılar İstanbul'a etkinlikten 1 gün önce, 11 Mayıs 2017 Perşembe günü İstanbul'da olacak şekilde gelecektir. Etkinliğin 3. Günü 14 Mayıs 2017 Pazar günü İstanbul'dan ayrılacaklardır.
Ulaşım biletlerini katılımcıların kendisi mi alması gerekiyor?
Katılımcıların otobüs biletleri organizasyon firması tarafından tedarik edilecek ve etkinliğe en geç bir hafta kala katılımcılara SMS ile bildirilecektir.
Ulaşım ve konaklama hizmetlerinden sadece birisini seçtiğimde veya ulaşımımı kendi imkanlarımla sağladığımda indirim uygulanır mı?
Hayır. Zirve katılımcı ücretine hiçbir durumda indirim uygulanmaz. Organizasyon firmasının belirlediği hizmetler dışındaki tüm ücretler katılımcılara aittir.